NEWGENE Antigenní rychlotest ze slin 1ks (neproplácí z.pojišťovna)

Kód: 333
11 hodnocení
89 Kč 89 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

NEWGENE Rapin na COVID-19

Rychlý jednorázový test k detekci antigenu SARS-CoV-2 ve vzorcích sputa (hlenu). NEWGENE Novel Coronavirus Detection test kit potvrzuje přítomnost či nepřítomnost nukleokapsidových proteinů nového koronaviru ve vzorcích odkašlaného hlenu z respiračního traktu pacientů, kteří vykazují příznaky infekce onemocnění COVID-19. Vyhodnocení testu do 15 minut. Testy jsou vhodné i k domácímu sebetestování, či testování zaměstnanců ve firmách*.

Princip testu

Souprava pro detekci antigenu nového koronaviru funguje na principu imunochromatografické membrány s vysoce citlivými monoklonálními protilátkami sloužící k detekci nukleokapsidového proteinu viru SARS-CoV-2 ve výtěru z krku. Klinické srovnání 190 vzorků testu vykazuje citlivost 92 %, specificitu 97,1 %. Přesnost je 95,8 %.

Hlavní vlastnosti:

 • rychlé zjištění přítomnosti antigenu SARS-CoV-2
 • pro testování vzorků z respiračního traktu pacientů
 • výsledek testu do 15 minut

obsah balení

 • zkušební proužek
 • zkumavka k extrakci vzorku pro jednorázové použití
 • papírový kelímek pro jednorázové použití
 • vatová tyčinka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Antigenní testy jsou osvobozeny od DPH. DPH účtujeme pouze za dopravu.

 

Stručný návod k použití 

 1. Připravte si jednotlivé díly testu - papírový sáček na vzorek slin, kapátko na odběr vzorku, kapsly s roztokem včetně víčka a samotný antigenní test. 
 2. Antigenní test vybalte a položte ho na rovnou plochu. 
 3. Vypláchněte si pusu vodou. Odkašlejte a vyplivněte sliny do papírového sáčku.
 4. Kapátkem ze sáčku nasajte vzorek slin.
 5. Sundejte stříbrnou fólii ze zkumavky s roztokem a kápněte do něho 3 kapky vzorku slin.
 6. Nasaďte na zkumavku plastové víčko s dírkou, lehce protřepejte a počkejte asi 10 sekund.  
 7. Ze zkumavky kápněte 3 kapky slin na připravený položený antigenní test do menšího pole. V žádném případě nekapejte na pole, kde jsou vyznačena písmena C a T.
 8. Výsledek testu se zobrazí za několik minut. Jakmile plocha získá zpět bílou barvu a zůstane pouze červená čárka, je test hotový.

Poučení v případě, vám vyšel pozitivní test:

V takovém případě bezodkladně kontaktujte lékaře nebo hygienickou stanici a do určení dalšího postupu se izolujte.

 
Jak nakládat s použitými testy?
Všechny částí antigenního testu zabalte do jednoho pevného igelitového pytle, nebo do dvou slabších, zavažte, vydezinfikujte a vyhoďte do směsného odpadu. Pak si pečlivě umyjte nebo vydezinfikujte ruce. Buďte ohleduplní a minimalizujte riziko pro všechny osoby, které nakládají s odpady. 

Upozornění: Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte dle pokynů. V případě pozitivity antigenního testu bezprostředně informujte svého zdravotníka nebo volejte bezplatnou linku .

 

NEWGENE_informační leták [PDF]

NEWGENE_validacní leták [PDF]

NEWGENE příbalový leták [PDF]

*Na základě výjimky pro antigenní testy vydané MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. lze NEWGENE Jednorázový rychlotest na COVID-19 používat pro sebetestování laickou veřejností: Upozornění pro odběratele: Odběratel má povinnost v rámci testování zajistit při pozitivitě antigenního testu provedeného laickou osobou bezprostřední informování poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Upozornění pro laickou veřejnost: Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně pokynů. V případě pozitivity antigenního testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Nepříznivou událost, ke které během používání výrobku dojde, hlaste Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.