NEWGENE Antigenní rychlotest ze slin 1ks (neproplácí z.pojišťovna)

89 Kč 89 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

NEWGENE Rapin (1ks) na COVID-19 je rychlý jednorázový test k detekci antigenu SARS-CoV-2 ve vzorcích sputa (hlenu). Vyhodnocení testu do 15 minut. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

NEWGENE Novel Coronavirus Detection test kit potvrzuje přítomnost či nepřítomnost nukleokapsidových proteinů nového koronaviru ve vzorcích odkašlaného hlenu z respiračního traktu pacientů, kteří vykazují příznaky infekce onemocnění COVID-19. Vyhodnocení testu do 15 minut. Testy jsou vhodné i k domácímu sebetestování, či testování zaměstnanců ve firmách*.

 

Princip testu:
Souprava pro detekci antigenu nového koronaviru funguje na principu imunochromatografické membrány s vysoce citlivými monoklonálními protilátkami sloužící k detekci nukleokapsidového proteinu viru SARS-CoV-2 ve výtěru z krku. Klinické srovnání 190 vzorků testu vykazuje citlivost 92 %, specificitu 97,1 %. Přesnost je 95,8 %.

 

Hlavní vlastnosti:

 • rychlé zjištění přítomnosti antigenu SARS-CoV-2
 • pro testování vzorků z respiračního traktu pacientů
 • výsledek testu do 15 minut

 

Obsah balení

 • zkušební proužek
 • zkumavka k extrakci vzorku pro jednorázové použití
 • papírový kelímek pro jednorázové použití
 • vatová tyčinka

 

Antigenní testy jsou osvobozeny od DPH. DPH účtujeme pouze za dopravu.

 

Stručný návod k použití 

 1. Připravte si jednotlivé díly testu - papírový sáček na vzorek slin, kapátko na odběr vzorku, kapsly s roztokem včetně víčka a samotný antigenní test. 
 2. Antigenní test vybalte a položte ho na rovnou plochu. 
 3. Vypláchněte si pusu vodou. Odkašlejte a vyplivněte sliny do papírového sáčku.
 4. Kapátkem ze sáčku nasajte vzorek slin.
 5. Sundejte stříbrnou fólii ze zkumavky s roztokem a kápněte do něho 3 kapky vzorku slin.
 6. Nasaďte na zkumavku plastové víčko s dírkou, lehce protřepejte a počkejte asi 10 sekund.  
 7. Ze zkumavky kápněte 3 kapky slin na připravený položený antigenní test do menšího pole. V žádném případě nekapejte na pole, kde jsou vyznačena písmena C a T.
 8. Výsledek testu se zobrazí za několik minut. Jakmile plocha získá zpět bílou barvu a zůstane pouze červená čárka, je test hotový.

 

Poučení v případě, vám vyšel pozitivní test:

V takovém případě bezodkladně kontaktujte lékaře nebo hygienickou stanici a do určení dalšího postupu se izolujte.

 
Jak nakládat s použitými testy?
Všechny částí antigenního testu zabalte do jednoho pevného igelitového pytle, nebo do dvou slabších, zavažte, vydezinfikujte a vyhoďte do směsného odpadu. Pak si pečlivě umyjte nebo vydezinfikujte ruce. Buďte ohleduplní a minimalizujte riziko pro všechny osoby, které nakládají s odpady. 

Upozornění: Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte dle pokynů. V případě pozitivity antigenního testu bezprostředně informujte svého zdravotníka nebo volejte bezplatnou linku .

 

NEWGENE_informační leták [PDF]

NEWGENE_validacní leták [PDF]

NEWGENE příbalový leták [PDF]

 

*Na základě výjimky pro antigenní testy vydané MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb. lze NEWGENE Jednorázový rychlotest na COVID-19 používat pro sebetestování laickou veřejností: Upozornění pro odběratele: Odběratel má povinnost v rámci testování zajistit při pozitivitě antigenního testu provedeného laickou osobou bezprostřední informování poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Upozornění pro laickou veřejnost: Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně pokynů. V případě pozitivity antigenního testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Nepříznivou událost, ke které během používání výrobku dojde, hlaste Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.